!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Čočka červená loupaná BIO 3kg, Bioharmonie

Kód: 2033
Neohodnoceno
358 Kč 319,64 Kč bez DPH 11,93 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červená čočka loupaná drobnozrnná má v suchém stavu výrazně oranžovou barvu. Při vaření se barva čočky změní na tmavě žlutou. Červená čočka vznikne oloupáním hnědočervené slupky, to vede ke zlepšení stravitelnosti a odstranění nadýmání.

Červená čočka obsahuje velké množství železa, vitamínu B6, kyseliny listové, selenu, fosforu a zinku. právš díky vysokému obsahu železa a kyseliny listové patří čočka mezi nejlepší jídla udržující rovnováhu cukru v krvi. Díky schopnosti rovnoměrného uvolňování glukózy do krve je velmi vhodná pro diabetiky. Je také výborným zdrojem nerozpustné vlákniny, která pomáhá pravidelné činnosti střev. Čočka obsahuje také vlákniny rozpustné, jež snižují hladinu cholesterolu. Je účinná i proti únavě, protože doplňuje zásoby železa a vitamíny skupiny B.

Její uvaření je velmi rychlé, cca 15 minut. Červená čočka loupaná je nejlépe stravitelná ze všech luštěnin, proto je velice vhodná i jako první zdroj bílkovin pro malá miminka. Vařením se čočka červená většinou rozpadne a proto je vhodná na přípravu polévek, pomazánek, nákypů, nebo jako kašovitá příloha.

Nutriční hodnota ve 100g: Energie: 1474 kJ (351kcal), bílkoviny: 23,7g, sacharidy: 67,4g, tuky: 1,3g

Složení: čočka červená loupaná - BIO produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 75%.

Doplňkové parametry

Kategorie: LUŠTĚNINY
Hmotnost: 3.15 kg