!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Fazole mungo BIO 3kg, Bioharmonie

Kód: 2031
Neohodnoceno
390 Kč 348,21 Kč bez DPH 13 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mungo je jednoletá teplomilná rostlina pěstovaná pro klíčky a semena. Přestože se jedná o druh fazolí, označuje se někdy jako zelená soja. Jde o malá, cca 5 mm dlouhá semena podobná fazolím. Mungo pochází z Indie, kde je nejčastěji připravováno tak, že se opéká na tuku a podává k čaji. Mnohem šetrnější je ovšem jejich namáčení nebo nakličování.

Fazole mungo je bohatá na železo a vitamíny. Pro svoji příjemnou chuť a lehkou stravitelnost si získávají stále větší popularitu. Stejně jako u všech ostatních druhů luštěnin se obsah cenných látek ve fazolích mungo nakličováním rapidně zvyšuje.

Naklíčené fazole mungo se konzumují nejčastěji syrové, dlouhým vařením ztrácí své cenné látky. Mungo fazole jsou z nutričního hlediska velmi významné pro svůj vysoký podíl vitamínů a proteinů. Naklíčená semena mungo obsahují několikanásobně více vitamínů a minerálů než klasické suché fazole. Uvádí se, že konzumní zralost vrcholí, když klíčky dosáhnou délky zhruba 2 cm. S mungem bychom to neměli přehánět. Naklíčeného munga by se nemělo sníst více než jedna velká hrst denně.

Nutriční hodnota ve 100g: Energie: 1394 kJ (347 kcal). Bílkoviny: 22,1 g. Sacharidy: 59,0 g. Tuky: 0,8 g. Vláknina: 16,3 g

Složení: fazole mungo - BIO produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 75%.

Doplňkové parametry

Kategorie: LUŠTĚNINY
Hmotnost: 3.15 kg