!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Kokos strouhaný BIO 1,2kg, Bioharmonie

Kód: 12140
Neohodnoceno
205 Kč 178,26 Kč bez DPH 17,08 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kokos sice obsahuje hodně nasycených tuků, ale jde o jiný typ, než se vyskytuje v mase a v mléku. Nepředstavují tak stejné zdravotní riziko. Nasycené tuky v kokosu jsou známy jako triglyceridy se středně dlouhým řetězcem. Jsou snadno stravitelné, snadno se v těle zpracují a spíše se spotřebují jako zdroj energie, než aby se ukládaly jako tuk. Kokosová voda kokosové mléko) – tekutina uvnitř mladých kokosů – považuje se za jeden z nejvyváženějších přírodních elektrolytů a poskytuje výborný rehydratační nápoj po intenzivním cvičení nebo při ztrátě tekutin a elektrolytů během průjmu či horečky.

Ořechy rozhodně patří mezi zdravé potraviny. Kokosový ořech je však druh ovoce s tvrdou skořápkou na povrchu. Sušený kokos používaný v potravinářství je sušená dužnina z kokosu. Hojně se využívá jsko aromatická a dekorační přísada na zákusky dorty, cukroví, ovocné saláty a jiné.

Nutriční hodnota ve 100g: 2 761 kJ (660 kcal), Bílkoviny: 6,9 g. Sacharidy: 23,7 g (z toho cukry 7,4 g). Tuky: 64,5 g (z toho nasycené mastné kyseliny 57,2 g). Vláknina: 16,3 g, Sodík: 0,037 g, železo: 3,3 mg (23,1% DDD), draslík: 543 mg.

Složení: kokosové ořechy - BIO produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 75%.

Doplňkové parametry

Kategorie: OŘECHY
Hmotnost: 1.35 kg