!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Pšenice červená BIO 3kg, Bioharmonie

Kód: PRBG08
Neohodnoceno
139 Kč 120,87 Kč bez DPH 4,63 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červená pšenice byla vypěstována na ekofarmě pana Hlaváče, který hospodaří se svou rodinou v nádherném prostředí v oblasti jihomoravské Pálavy.

Nepřehlédnutelné purpurové zbarvení této pšenice je způsobeno vysokým obsahem antokyanových barviv. Jedná se tzv. přírodní barviva, která se nacházejí především ve svrchní části zrna. Obsah antokyanů je dle odborníků srovnatelný s obsahem v červeném víně. Antokyany jsou obecně známy coby významný antioxidant s pozitivním vlivem na lidský organismus. Antioxidační účinek anthokyanů spočívá v pohlcování volných radikálů a odstraňování škodlivých látek z těla, tvrdí se o nich, že chrání naše buňky před předčasným stárnutím.
Po uvaření lze červenou pšenici využít do salátů, polévek či zapékaných pokrmů. Po namletí se hodí na pečení chleba, výrobu těstovin, sušenek a dalších cereálních výrobků. Samostatně je vhodná především pro výrobu trvanlivého pečiva a pšeničných placek. Pro přípravu tradičního pečiva se doporučuje kombinace s běžnou pšeničnou moukou. Pšenice je vhodná také na klíčení a svou barevností oživí každý pokrm.


Příprava a užití: Před každou přípravou (tedy krom mletí a vločkování) doporučujeme vědomě pšenku (tak jako všechno obilí a luštěniny) přebrat na talíři či na stole. Hnedle se vám naskýtá možnost, pokochat se geniálními tvary zrna.
Základní užití pšenice je k uvaření. Namočíte ji přes noc do vody a druhý den vaříte do měkka (cca 30 min, záleží na vodě). Jak jednoduché. Samozřejmě, že je možné před vařením či poté osmažit ji na oleji nebo opražit na sucho, vyzkoušejte a důležité je poté hodně kousat.
Další možnost je nechat jí naklíčit. Naklíčená vám bude slušet v salátu nebo jako živá příloha (neuteče, nebojte se). Po čerstvém namletí si z ní můžeme připravit křupavoučký chleba, buchety, koláče. Hodí se i k přípravě sladkých těst, při pečení sušenek, bábovek, na kaše atd...

Doplňkové parametry

Kategorie: OBILOVINY
Hmotnost: 3.15 kg