!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Datle bez jader 1kg, IBK

Kód: IBK101
Neohodnoceno
95 Kč 84,82 Kč bez DPH 9,50 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Datle jsou tmavě hnědé oválné plody dlouhé 3 až 7 cm a široké 2 až 3 cm, které jsou tvořeny převážně ze sacharidů, které jsou zastoupeny v podobě přírodních cukrů až 70 % a nízkým obsahem vody. Datle jsou bohatým a významným zdrojem vitamínu A a vitamínů B, draslíku, chlóru, železa a mědi. Jedná se o bohatý a rychlý energetický zdroj pro lidský organismus, proto jsou jedinečné pro doplňování energie při dlouhých a energeticky náročných výpravách - 100g sušených datlí obsahuje přibližně 300 kcal.

V subtropických a pouštních oblastech, jako je například Severní Afrika a Blízký východ, se jedná o jednu ze základních složek zdejší potravy.

Přednosti sušených datlí jsou:

  • výborným zdrojem draslíku, důležitého při udržování rovnováhy elektrolytů v buňkách šíření nervových vzruchů. Sušené plody navíc obsahují železo napomáhající při přenosu kyslíku v krvi.
  • jsou ideální svačinkou pro duševně pracující a studenty
  • snižují krevní tlak
  • díky vápníku prospívají kostem a zubům
  • Pojídání datlí prospívá i naší kůži a vlasům
  • povzbuzují při poklesu výkonu a únavě a nevyčerpávají při tom zásoby vašeho jaterního glykogenu, tak jako káva či nápoje obsahující tein či kofein

Složení: datle sušené bez pecek

Země původu: Irán

Skladování: Skladujte v chladu a suchu

Doplňkové parametry

Kategorie: SUŠENÉ PLODY, SMĚSI
Hmotnost: 1.08 kg