!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Jáhly 5kg, Country Life

Kód: CLF043
Neohodnoceno
340 Kč 303,57 Kč bez DPH 6,80 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jáhly jsou loupané obilky prosa setého, po vyloupání vznikají malé žluté kuličky v průměru asi 1mm. Proso pochází z Číny, východní Asie, Indie a z jihovýchodní části Ruska. Jáhly se u nás dříve těšily velké oblibě. Postupně byly ale vytlačeny konzumací brambor a obilovin, z nichž lze upéct chléb a další pečivo. Jáhly jsou přirozeně bezlepkové a mají zahřívací účinek na organismus. Jáhly jsou velmi náchylné na žluknutí, proto by se po otevření balíčku měli co nejdříve spotřebovat.

Jáhly jsou dobře stravitelné, syté a výživné a tak jsou výbornou potravinou i pro malé děti, sportovce, těžce pracující, starší osoby a rekonvalescenty. Mají příznivý poměr živin blížící se doporučovanému poměru bílkovin, tuků a sacharidů - obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), kyselinu křemičitou, vlákninu a vitamíny skupiny B.

Jáhly jsou jedinou zásaditou obilovinou a jsou tak vhodné pro lidi s problémy zažívacího traktu. Působí příznivě na plíce a zuby, podporují růst vlasů, zamezují jejich vypadávání a lámání nehtů. Zpevňují kosti. Obsahem vápníku a hořčíku působí příznivě na srdce. Obsahem vitamínů skupiny B a minerálů včetně železa působí přiznivě lidemm trpícím chudokrevností. Vysoký obsah fosforu pomáhá v prevenci a léčbě depresí a únavy.

Jáhly se mohou připravit na sladko i na slano. Používají se do polévek, kaší, placek, pomazánek, salátů... Také se jáhly (podobně jako rýže) používají jako příloha různých masových i zeleninových pokrmů. Používají se vařené v řadě tradičních českých pokrmů – např. k přípravě jáhelníku, jahelné kaše a jahelných škubánků.

Nutriční hodnota ve 100g: Energie 1582 kJ (378 kcal), bílkoviny: 11,0 g, sacharidy: 72,9 g, tuky: 4,2 g, vláknina: 8,5 g, sodík 0,005 g, thiamin 0,42 mg (30,1% DDD), riboflavin 0,29 mg (18,1% DDD), niacin 4,72 mg (26,2% DDD), hořčík 114 mg (38,0% DDD), železo 3,0 mg (21,5% DDD).

Složení: jáhly

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 70%.

Doplňkové parametry

Kategorie: OBILOVINY
Hmotnost: 5.25 kg