!!!   UPOZORNĚNÍ    !!! Vážení zákazníci, děkujeme, že máte zájem u nás nakoupit, ale vzhledem k extrémnímu nárustu objednávek za poslední dny a omezené skladové možnosti našeho eshopu Vás prosíme o shovívavost a trpělivost s vyřizováním objednávek. My i naši dodavatelé děláme vše, co je v našich silách. Děkujeme.

Ječné kroupy BIO 3kg, Bioharmonie

Kód: 19122
Neohodnoceno
161 Kč 143,75 Kč bez DPH 5,37 Kč / 100 g
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ječné kroupy vznikají po obroušení ječného zrna - odstraněním vnějšího nestravitelného obalu (plev), otrub a větší část klíčku. Ječmen je znám asi tři tisíce let. Velice populární byl již mezi gladiátory v antickém Římě, především kvůli svému nutričnímu bohatství.

Ječné zrno je především zdrojem sacharidů (75-85%) a bílkovin (11-13%), v menší míře pak tuků (cca 2-3%) a dalších látek. Důležitý je i obsah vitaminů (zejména skupiny B a E, kyselina pantotenová, listová a biotin) a minerálních látek, zvláště křemičitanů, vápníku a fosforu. Díky vysokému obsahu vitamínu B5 chrání před záněty kůže a zabraňuje šedivění vlasů. Obsahuje rovněž významné množství selenu - látky jež se osvědčila v boji proti nádorům. Snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů. Ječmen působí příznivě při srdečně - cévních chorobách, vysoké hladině cholesterolu, žaludečních a střevních potížích a je dobrým prostředkem proti zácpě. Rovněž pomůže při různých nemocích jater a žlučníku. Konzumace ječmene se ukázala být účinná při prevenci a léčbě arteriosklerózy.

Ječmen není chlebovinou, obsahuje málo lepku, ale používá se na pečení plochých chlebů a placek - na rozdíl od pšenice však obsahuje méně glutenu (pečivo z ječné mouky je proto hutnější a těžší). Pro zvýšení svěžesti je možné ječnou mouku až do 20% přidávat do mouky na přípravu různého pečiva. Ječné kroupy jsou vhodné do polévek, pomazánek, salátů, k zapékání, dušení i jako příloha.

Nutriční hodnota ve 100g: Energie 1 496 kJ (356 kcal). Bílkoviny: 9,9 g. Sacharidy: 75,3 g. Tuky: 1,8 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.): železo 2,1 mg (15% DDD). DDD = doporučená denní dávka

 

Složení: ječmen bezpluchý - BIO produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 75%.

Doplňkové parametry

Kategorie: OBILOVINY
Hmotnost: 3.15 kg